Ve středu 28. listopadu 2012 spustilo občanské sdružení SADBA nový projekt v  oblasti rozvojové pomoci s názvem DARUJME VZDĚLÁNÍ. Zakoupením dárkových poukazů na internetových stránkách www.darujmevzdelani.cz je možné zcela konkrétně podpořit vzdělávání v rozvojových zemích. Dárkové poukazy jsou koncipovány tak, aby odstranily konkrétní překážky, které v dané lokalitě brání rozvoji vzdělání.

Salesiánská asociace Dona Boska (SADBA) se zabývá rozvojovou pomocí a prací s dobrovolníky již 7 let. Projekt DARUJME VZDĚLÁNÍ je reakcí na problémy, se kterými se dobrovolníci SADBY v rozvojových zemích denně setkávají.

Dárkové poukazy, nabízené na stránkách www.darujmevzdelani.cz, pokrývají celou škálu potřeb souvisejících s podporou vzdělání. Vychází vždy z konkrétní zkušenosti s danou lokalitou a snaží se odstranit překážky, které v daném místě vzdělávání dětí a mladých lidí brání. V rámci projektu DARUJME VZDĚLÁNÍ si tak můžete vybrat například dárkové poukazy na pět měsíců školného v Indii, týden učitele v Zimbabwe, čtyřicet cihel na stavbu školy v Bulharsku nebo na boty pro dítě z internátu v Kongu.

Dobrovolníci občanského sdružení SADBA pomáhají znevýhodněným dětem a mladým lidem v mnoha zemích světa. „Od roku 2005, kdy SADBA vznikla, jsme vyslali již přes 100 dobrovolníků do 17 různých zemí a další se na vyslání připravují. Projekt DARUJME VZDĚLÁNÍ se v tuto chvíli zaměřuje na 4 lokality, kde naši dobrovolníci působí. Pokud se to osvědčí, do budoucna bychom ho samozřejmě rádi rozšířili,“ vysvětluje Jaroslav Vracovský, předseda občanského sdružení SADBA.

Podpora prostřednictvím dárkových poukazů nyní poputuje do Demokratické republiky Kongo, Indie, Zimbabwe a Bulharska. „Strávila jsem dohromady 12 měsíců jako dobrovolnice v Kongu, v Bakanja centru pro kluky z ulice. Za rozjezd projektu DARUJME VZDĚLÁNÍ jsem moc vděčná. Pomůže například zaplatit snídaně dětem v internátu, které jinak hladoví. A je samozřejmě těžké někoho vzdělávat, když má prázdný žaludek,“ popisuje bývalá dobrovolnice Markéta Lengálová a dodává: „Pořád myslím na děti, o které jsem se tam starala. Jsem nyní už zpět v České republice a projekt mi tak umožní pomáhat prostřednictvím dárkových poukazů „svým“ dětem i nadále.“

Darovací poukazy z projektu DARUJME VZDĚLÁNÍ mohou být ideálním řešením pro všechny, kdo mají problém s výběrem dárků pro své blízké. Více informací o projektu „Darujme vzdělání“ a občanském sdružení SADBA naleznete na stránkách www.darujmevzdelani.cz a www.sadba.org.

Iveta Pešatová, SADBA, o.s.,
e-mail: iveta.pesatova@sadba.org
tel: +420 734 795 623